NRD Начало
Петък, 22 Ноември 2024
Начало Авансцена „Театър без граници" ще представи „Женско царство“ от Ст. Л. Костов в Народно читалище „Добри Войников - 1856"
5069
Авансцена

„Театър без граници" ще представи „Женско царство“ от Ст. Л. Костов в Народно читалище „Добри Войников - 1856"

Театралният спектакъл „Женско царство“ от Ст. Л. Костов ще се играе в концертната зала на Народно читалище „Добри Войников - 1856" на 14 ноември, съобщиха от шуменското читалище. Представлението е създадено по проект „Театър без граници“, по инициатива на Асоциация „Малка България в центъра на Италия“

| 09 Ноември 2024, 10:47 ч.
„Театър без граници
„Театър без граници" ще представи „Женско царство“ от Ст. Л. Костов в Народно читалище „Добри Войников - 1856"
Снимка © Народно читалище „Добри Войников - 1856".

Театралният спектакъл „Женско царство“ от Ст. Л. Костов ще се играе в концертната зала на Народно читалище „Добри Войников - 1856" на 14 ноември, съобщиха от шуменското читалище.

Изложба с над 50 произведения на художника Наум Хаджимладенов ще бъде показана в София по повод 130-годишнината от рождението му.

Експозицията ще бъде открита на 22 август в столичната галерия Artmark и може да бъде разгледана до 20 септември, съобщават домакините на събитието. 

Идеята е да се направи обзор на творчеството на Наум Хаджимладенов, като в изложбата са включени картини от 1914 г до края на 70-те и началото на 80-те години на миналия век, казаха от екипа на галерията.

През юни произведения на Наум Хаджимладенов бяха изложени в Художествената галерия „Проф. Васил Захариев“ в Самоков, но столичната експозиция няма да повтори дословно предишната изложба. „Има и добавени произведения“, отбелязват от екипа.

По думите им експозицията включва разнообразие от произведения, обхващащи различни периоди о

Фотографска изложба показва „Старите квартали на София“.

Експозицията е част от цикъла „Невидима София“ и ще бъде открита на 17 октомври в столичен хотел. Фотографиите ще останат там до 31 октомври, а от 14 до 27 ноември може да бъдат разгледани в столичен мол, съобщават организаторите от „Програмата“.

„Старите квартали на София“ е продължение на изложбите, посветени на архитектурното наследство на столицата, изчезналите кина на София и незабравените читалища.

„Това е една визуална ода към тези части на града, които остават извън светлината на прожекторите, но носят в себе си духа на отминали времена и атмосфера, която вече е трудно откриваема“, казват от екипа.

Те отбелязват, че в проекта се хвърля светлина върху старите квартали на града, където са се запазили контрастите между ръждясалите ог

Заглавието на най-новата самостоятелна изложба живопис, която художникът Ангел Герджиков откри в бургаската галерия "Неси" - "Летни следобеди", е свързано с факта, че всички картини в нея са създадени през лятото и то точно в следобедите, когато хората обикновено лежат и се пазят от жегата, докато той избира да работи. 

Въпреки че Ангел Герджиков е от Пловдив, повечето от картините в изложбата са правени край морето, край което той обича да прекарва топлите летни дни, допълни художникът. 

"Смятам, че картините си носят топлината на тези летни следобеди, в които са рисувани", каза още авторът, който се придържа към класическата живопис, разчитайки на въображението си и техниката акрил върху платно.

Пъстроцветните образи и герои, които изпълват произведенията му и са много характерни за творчеството на Ангел Герджиков, разказват много и разнообразни ист

Всяка от неговите песни е глътка любов. Отпиваш и разбираш, че само една не е достатъчна. Защото вкусът на тази любов е истински, опияняващ и е разказан с езика на най-красивото изкуство – музиката.

Думите са на почитател, след концерта на Ед Шийрън в София. Неслучайно, британската преса казва за него, че е върнал поп музиката на земята. 

На 31 август, на стадион „Васил Левски“, 60 000 души едновременно се приземяваха и извисяваха – имаше танцуващи, пеещи, плачещи... А дъждовното време сякаш дойде, за да напомни, че Ед идва именно от Острова, коментираха зрители. 

В продължение на почти два часа и половина, най-голямото спортно съоръжение у нас приличаше на многоцветна приказна атракция от „Дисниленд“, озвучена с гласа на Ед Шийрън. Той самият имаше вид на момче. Беше облечен с дънк

Народният театър ще продуцира три нови проекта в рамките на втората „Отворена покана за артистични идеи“, съобщават от театъра.

На сцена „Апостол Карамитев“ ще бъдат поставени „Там (Locus Amoenos)“ на Деян Георгиев, „Жената – Конбини“ на Марий Росен и „Топ потребител/Екстремни идентичности“ на Радослав Петкашев.

Инициативата е част от програмата „Апостол Карамитев“, създадена в чест на актьора, който през 1968 г. инициира създаването на третата сцена на Народния театър.

Днес сцена „Апостол Карамитев“ е място за театрални експерименти и нови сценични форми, а едноименната програма цели да даде възможност за нови, интердисциплинарни перспективи към правенето на театър.<

Представлението е създадено по проект „Театър без граници“, по инициатива на Асоциация „Малка България в центъра на Италия“. В него участват български актьори от  Театрална формация ,,Илинден” в Перуджа, Италия, Театър „Христо Ботев“ в Цариброд, Сърбия и Театрално сдружение ,,Полет“ в София. 

Постановката е дело на Коко Личев. Участват Соня Николова, Йорданка Браянова, Екатерина Цветкова, Коко Личев, Борис Лазаров и Милан Андреевич. Автори на музиката са Васил Белев, Стойчо Чобанов, Димитър Тодоров.

Спектакълът е носител на Специалната награда на Министерството на културата от Фестивала на любителските комедийни театри „Велко Кънев“ – Тополовград, 2024 г.

Организатор на събитието е Шуменският  „Епископ Константин Преславски“, допълват от Народно читалище „Добри Войников – 1856“.

Както съобщихме, театралният пърформанс "Оратория" гостува на 2 ноември в Народно читалище „Добри Войников - 1856" в Шумен. Шуменското читалище обяви прием на участници в новата актьорска школа „Театрал“. Тя ще се води от двама актьори от Драматично-кукления театър „Васил Друмев" - Силвия Болярска и Калин Пачеръзки. 

Театър „София“ обявява кастинг за ролята на Гупър в спектакъла „Котка върху горещ ламаринен покрив” от Тенеси Уилямс, съобщават от трупата.

Прослушването ще се състои на 9 септември. Могат да участват професионални актьори на възраст от 25 до 40 години.

Репетиционният период продължава от септември до ноември, посочват от театъра.

Както информирахме, Стайко Мурждев е режисьор на представлението по един от най-емблематичните текстове на американския театър, отличен с награда „Пулицър“ през 1955 година.

За началото на репетициите от театъра съобщиха през юни.

Сценографията е на Никола Налбантов, композитор е Петър Дундаков, преводът е на Иванка Димитрова.

В обявения през юни актьорски състав са Гринго-Богдан Григоров, Елеонора

Професор Станислав Памукчиев определи изложбата „Рефлексии“ на Валентин Дончевски като „органична рефлексия на неистовата страст на художника и обсесията му да рисува".

Той представи творбите на колегата си днес в сградата на Съюза на българските художници (СБХ).

„Валентин Дончевски е един от най-рисуващите художници“, каза проф. Станислав Памукчиев. Той определи творчеството на художника като феномен и гений. „Валентин Дончевски е обладан от енергия и огромна творческа виталност“, добави той.

Проф. Памукчиев отбеляза, че Валентин Дончевски има много лица като артист и зад всички тях се крие първопричината да ражда образи. „Във всичките му артистични проявления – живопис, поезия, музика, рисунката е първото очертание и обозначаване на опита да се хване неуловимото, същественото“, каза още той.

Творчеството на пловдивската художествена група „Ръб“ е представено с голяма изложба във Варненската градска галерия в рамките на откриващия се днес форум „Изкуството като противодействие“.

Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. Нейни членове са художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков.

Изложбата на група „Ръб” във Варна обхваща творби от различни акции, изложби и пърформанси от целия период на съществуване на групата, разбунили духовете в първите години на демокрацията у нас, съобщават от екипа на галерията.

Сред тях са произведения от станалата легендарна изложба „Символи и знаци” от 1990 г. като „Пънкове” на Кольо Кара

В Драматично-кукления театър „Васил Друмев“ започнаха репетиции по два нови спектакъла. Първият е „Земята е плоска" по скечове на израелския драматург Ханох Левин, вторият е „Човекът от Шумен", съобщи директорът на шуменския театър Илия Виделинов.

Режисьорът Благой Бойчев работи по „Земята е плоска" с гост актьорите Ивайло Драгиев и Ованес Торосян, както и с Антония Велева и Антония Гюруди от трупата на шуменския театър. Сценограф на спектакъла "Земята е плоска" ще бъде Петя Боюкова, а композитор - Добромир Кисьов. Премиерата се очаква през месец септември.

Вторият спектакъл, който се подготвя в Шумен, е „Човекът от Шумен". Той е копродукция с германски международен фестивал. Режисьор е Ованес Торосян, допълни Виделинов.

Както съобщихме, Драматично-кукленият театър „Васил Друмев“ организира лятно турне, в което са включени спектаклите „Дабъ дешил ине“ на режис

„Тоя талант не бива да се губи“. Това казал Владимир Димитров-Майстора, виждайки творбите на едва 15-годишния Стоян Венев. Той пръв открива таланта на даровития младеж и го насочва към училище в София. Днес отбелязваме 120 години от рождението на това „талантливо момче“, чието име днес се нарежда сред най-именитите художници.

ОТБЕЛЯЗВАНЕ НА 120-ГОДИШНИНАТА

Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ представя изложба „120 години от рождението на Стоян Венев – български художник, живописец, карикатурист и график“. Експозицията ще бъде открита на 23 септември и може да бъде разгледана до 23 октомври.

Юбилейна изложба по повод 120 години от рождението на Стоян Венев бе открита снощи в художествената галерия „Владимир Димитров – Майстора“ в Кюстендил.

РАБО

Шестата научна конференция с международно участие „География, регионално развитие и туризъм" беше официално открита на 8 ноември в зала „202“ в първи корпус на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. Научният форум е посветен на 60-годишнината от началото на обучението по география в учебно заведение. 

Международният филологически колегиум „Слово и общество" беше открит на 7 ноември в Ректората на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски". Във форума се включиха 63-ма участници от 13 университета от 8 държави.

Не пропускайте важните новини от деня. Последвайте ни в Google News Showcase
Бъдете информани с нашите тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6: Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч.
От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Лейди Гага, рок групата „Грийн дей“ и американският рапър Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на музикалния фестивал „Коачела“ през април 2025 г., предаде АФП. ...
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък на 23 ноември. Това съобщават от галерията в официалната си фейсбук страница. Събитието е ...
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков" на 11 декември, съобщиха от културната институция. В него участват актьорит ...
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Изпълнителят Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни. Това ще се случи по време на неговия концерт на 2 декември в Културен дом НХК в Бургас, съобщи Стефан Илче ...
ОЩЕ ОТ ДНЕС
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европейски театри с авангардните си постановки, е застрашен от фалит заради големите бюджетни съкращения, п ...
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Фестивалът на оперното и балетно изкуство (ФОБИ) в Стара Загора дава посока в лабиринта от музикални събития, каза директорът на Държавната опера в града Огнян Драганов при открива ...
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Певецът Стромай беше отличен от краля на Белгия - Филип, за изключителни заслуги в областта на изкуството, литературата или науката, на церемония в двореца в Брюксел, предаде АФП. ...
Pink Floyd History ще възродят магията на легендарната група
Спектакълът Pink Floyd History Live е музикално и мултимедийно шоу, което пресъздава пет десетилетия музикални шедьоври на легендарната група Pink Floyd. Водени от страстта си към ...
Венецианският театър „Ла Фениче“ отмени първото си представление за сезона
Венецианският музикален театър „Ла Фениче“ във Венеция отмени първото си представление за сезона за първи път от повече от 30 години насам поради протест на персонала, ...
Тикер в 00:00 ч.
Берлинският театър „Шаубюне“, който е един от най-известните европей ...
Начало Авансцена
5069
Авансцена

„Театър без граници" ще представи „Женско царство“ от Ст. Л. Костов в Народно читалище „Добри Войников - 1856"

Театралният спектакъл „Женско царство“ от Ст. Л. Костов ще се играе в концертната зала на Народно читалище „Добри Войников - 1856" на 14 ноември, съобщиха от шуменското читалище.Представлението е създадено по проект „Театър без граници“, по инициатива на Асоциация „Малка България в центъра на Италия“.

| 09 Ноември 2024, 10:47 ч.
СЛУШАЙТЕ НОВИНАТА
„Театър без граници
„Театър без граници" ще представи „Женско царство“ от Ст. Л. Костов в Народно читалище „Добри Войников - 1856"
Снимка © Народно читалище „Добри Войников - 1856".

Театралният спектакъл „Женско царство“ от Ст. Л. Костов ще се играе в концертната зала на Народно читалище „Добри Войников - 1856" на 14 ноември, съобщиха от шуменското читалище.

Представлението е създадено по проект „Театър без граници“, по инициатива на Асоциация „Малка България в центъра на Италия“. В него участват български актьори от  Театрална формация ,,Илинден” в Перуджа, Италия, Театър „Христо Ботев“ в Цариброд, Сърбия и Театрално сдружение ,,Полет“ в София. 

Изложба с над 50 произведения на художника Наум Хаджимладенов ще бъде показана в София по повод 130-годишнината от рождението му.

Експозицията ще бъде открита на 22 август в столичната галерия Artmark и може да бъде разгледана до 20 септември, съобщават домакините на събитието. 

Идеята е да се направи обзор на творчеството на Наум Хаджимладенов, като в изложбата са включени картини от 1914 г до края на 70-те и началото на 80-те години на миналия век, казаха от екипа на галерията.

През юни произведения на Наум Хаджимладенов бяха изложени в Художествената галерия „Проф. Васил Захариев“ в Самоков, но столичната експозиция няма да повтори дословно предишната изложба. „Има и добавени произведения“, отбелязват от екипа.

По думите им експозицията включва разнообразие от произведения, обхващащи различни периоди о

Фотографска изложба показва „Старите квартали на София“.

Експозицията е част от цикъла „Невидима София“ и ще бъде открита на 17 октомври в столичен хотел. Фотографиите ще останат там до 31 октомври, а от 14 до 27 ноември може да бъдат разгледани в столичен мол, съобщават организаторите от „Програмата“.

„Старите квартали на София“ е продължение на изложбите, посветени на архитектурното наследство на столицата, изчезналите кина на София и незабравените читалища.

„Това е една визуална ода към тези части на града, които остават извън светлината на прожекторите, но носят в себе си духа на отминали времена и атмосфера, която вече е трудно откриваема“, казват от екипа.

Те отбелязват, че в проекта се хвърля светлина върху старите квартали на града, където са се запазили контрастите между ръждясалите ог

Заглавието на най-новата самостоятелна изложба живопис, която художникът Ангел Герджиков откри в бургаската галерия "Неси" - "Летни следобеди", е свързано с факта, че всички картини в нея са създадени през лятото и то точно в следобедите, когато хората обикновено лежат и се пазят от жегата, докато той избира да работи. 

Въпреки че Ангел Герджиков е от Пловдив, повечето от картините в изложбата са правени край морето, край което той обича да прекарва топлите летни дни, допълни художникът. 

"Смятам, че картините си носят топлината на тези летни следобеди, в които са рисувани", каза още авторът, който се придържа към класическата живопис, разчитайки на въображението си и техниката акрил върху платно.

Пъстроцветните образи и герои, които изпълват произведенията му и са много характерни за творчеството на Ангел Герджиков, разказват много и разнообразни ист

Всяка от неговите песни е глътка любов. Отпиваш и разбираш, че само една не е достатъчна. Защото вкусът на тази любов е истински, опияняващ и е разказан с езика на най-красивото изкуство – музиката.

Думите са на почитател, след концерта на Ед Шийрън в София. Неслучайно, британската преса казва за него, че е върнал поп музиката на земята. 

На 31 август, на стадион „Васил Левски“, 60 000 души едновременно се приземяваха и извисяваха – имаше танцуващи, пеещи, плачещи... А дъждовното време сякаш дойде, за да напомни, че Ед идва именно от Острова, коментираха зрители. 

В продължение на почти два часа и половина, най-голямото спортно съоръжение у нас приличаше на многоцветна приказна атракция от „Дисниленд“, озвучена с гласа на Ед Шийрън. Той самият имаше вид на момче. Беше облечен с дънк

Народният театър ще продуцира три нови проекта в рамките на втората „Отворена покана за артистични идеи“, съобщават от театъра.

На сцена „Апостол Карамитев“ ще бъдат поставени „Там (Locus Amoenos)“ на Деян Георгиев, „Жената – Конбини“ на Марий Росен и „Топ потребител/Екстремни идентичности“ на Радослав Петкашев.

Инициативата е част от програмата „Апостол Карамитев“, създадена в чест на актьора, който през 1968 г. инициира създаването на третата сцена на Народния театър.

Днес сцена „Апостол Карамитев“ е място за театрални експерименти и нови сценични форми, а едноименната програма цели да даде възможност за нови, интердисциплинарни перспективи към правенето на театър.<

Постановката е дело на Коко Личев. Участват Соня Николова, Йорданка Браянова, Екатерина Цветкова, Коко Личев, Борис Лазаров и Милан Андреевич. Автори на музиката са Васил Белев, Стойчо Чобанов, Димитър Тодоров.

Спектакълът е носител на Специалната награда на Министерството на културата от Фестивала на любителските комедийни театри „Велко Кънев“ – Тополовград, 2024 г.

Театър „София“ обявява кастинг за ролята на Гупър в спектакъла „Котка върху горещ ламаринен покрив” от Тенеси Уилямс, съобщават от трупата.

Прослушването ще се състои на 9 септември. Могат да участват професионални актьори на възраст от 25 до 40 години.

Репетиционният период продължава от септември до ноември, посочват от театъра.

Както информирахме, Стайко Мурждев е режисьор на представлението по един от най-емблематичните текстове на американския театър, отличен с награда „Пулицър“ през 1955 година.

За началото на репетициите от театъра съобщиха през юни.

Сценографията е на Никола Налбантов, композитор е Петър Дундаков, преводът е на Иванка Димитрова.

В обявения през юни актьорски състав са Гринго-Богдан Григоров, Елеонора

Професор Станислав Памукчиев определи изложбата „Рефлексии“ на Валентин Дончевски като „органична рефлексия на неистовата страст на художника и обсесията му да рисува".

Той представи творбите на колегата си днес в сградата на Съюза на българските художници (СБХ).

„Валентин Дончевски е един от най-рисуващите художници“, каза проф. Станислав Памукчиев. Той определи творчеството на художника като феномен и гений. „Валентин Дончевски е обладан от енергия и огромна творческа виталност“, добави той.

Проф. Памукчиев отбеляза, че Валентин Дончевски има много лица като артист и зад всички тях се крие първопричината да ражда образи. „Във всичките му артистични проявления – живопис, поезия, музика, рисунката е първото очертание и обозначаване на опита да се хване неуловимото, същественото“, каза още той.

Творчеството на пловдивската художествена група „Ръб“ е представено с голяма изложба във Варненската градска галерия в рамките на откриващия се днес форум „Изкуството като противодействие“.

Група „Ръб” е създадена в Пловдив през 1989 г. Нейни членове са художниците Албена Михайлова, Венета Маринова, Димитър Келбечев, Димитър Митовски, Емил Миразчиев, Ивайло Григоров, Игор Будников, Кольо Карамфилов, Моника Роменска, Надя Генова, Павел Алберт, Румен Жеков.

Изложбата на група „Ръб” във Варна обхваща творби от различни акции, изложби и пърформанси от целия период на съществуване на групата, разбунили духовете в първите години на демокрацията у нас, съобщават от екипа на галерията.

Сред тях са произведения от станалата легендарна изложба „Символи и знаци” от 1990 г. като „Пънкове” на Кольо Кара

В Драматично-кукления театър „Васил Друмев“ започнаха репетиции по два нови спектакъла. Първият е „Земята е плоска" по скечове на израелския драматург Ханох Левин, вторият е „Човекът от Шумен", съобщи директорът на шуменския театър Илия Виделинов.

Режисьорът Благой Бойчев работи по „Земята е плоска" с гост актьорите Ивайло Драгиев и Ованес Торосян, както и с Антония Велева и Антония Гюруди от трупата на шуменския театър. Сценограф на спектакъла "Земята е плоска" ще бъде Петя Боюкова, а композитор - Добромир Кисьов. Премиерата се очаква през месец септември.

Вторият спектакъл, който се подготвя в Шумен, е „Човекът от Шумен". Той е копродукция с германски международен фестивал. Режисьор е Ованес Торосян, допълни Виделинов.

Както съобщихме, Драматично-кукленият театър „Васил Друмев“ организира лятно турне, в което са включени спектаклите „Дабъ дешил ине“ на режис

„Тоя талант не бива да се губи“. Това казал Владимир Димитров-Майстора, виждайки творбите на едва 15-годишния Стоян Венев. Той пръв открива таланта на даровития младеж и го насочва към училище в София. Днес отбелязваме 120 години от рождението на това „талантливо момче“, чието име днес се нарежда сред най-именитите художници.

ОТБЕЛЯЗВАНЕ НА 120-ГОДИШНИНАТА

Националната библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ представя изложба „120 години от рождението на Стоян Венев – български художник, живописец, карикатурист и график“. Експозицията ще бъде открита на 23 септември и може да бъде разгледана до 23 октомври.

Юбилейна изложба по повод 120 години от рождението на Стоян Венев бе открита снощи в художествената галерия „Владимир Димитров – Майстора“ в Кюстендил.

РАБО

Организатор на събитието е Шуменският  „Епископ Константин Преславски“, допълват от Народно читалище „Добри Войников – 1856“.

Както съобщихме, театралният пърформанс "Оратория" гостува на 2 ноември в Народно читалище „Добри Войников - 1856" в Шумен. Шуменското читалище обяви прием на участници в новата актьорска школа „Театрал“. Тя ще се води от двама актьори от Драматично-кукления театър „Васил Друмев" - Силвия Болярска и Калин Пачеръзки. 

Шестата научна конференция с международно участие „География, регионално развитие и туризъм" беше официално открита на 8 ноември в зала „202“ в първи корпус на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски“. Научният форум е посветен на 60-годишнината от началото на обучението по география в учебно заведение. 

Международният филологически колегиум „Слово и общество" беше открит на 7 ноември в Ректората на Шуменския университет „Епископ Константин Преславски". Във форума се включиха 63-ма участници от 13 университета от 8 държави.

Към първа страница Новини
Бъдете информани с нашите
тематични бюлетини:
Получавайте всеки ден най-вълнуващите новини от рубриката във входящата си поща. Допълнителна информация за регистрацията и процедурата за доставка и анулиране (отмяна) можете да получите в нашият раздел NRD Бюлетини или, като натиснете на връзката или по-долу.
Шест в 6:
Нашият сутрешен бюлетин
Получавайте шестте най-важни културни събития за деня, всяка сутрин в 6:00 ч. От понеделник до петък от нашия редактор Виолета Караянева
ОЩЕ ОТ РУБРИКАТА
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Лейди Гага, „Грийн дей“, Пост Малоун ще бъдат хедлайнери на фестивала „Коачела“ през 2025 г.
Екипът на Националния военноисторически музей гостува в Художествената галерия в Казанлък
Спектакълът „С гръб към залеза“ гостува на Драматично - куклен театър "Константин Величков"
Стефан Илчев ще представи пред публика две свои нови песни
Още от рубриката
ВРЕМЕ ЗА ЧЕТЕНЕ
   
Време за четене - месец Ноември
Препоръчани заглавия
ОЩЕ НОВИНИ
Калейдоскоп
Берлинският театър „Шаубюне“ е застрашен от фалит заради намаляване на бюджета
Авансцена
Фестивалът на оперното и балетно изкуство вдигна завеса за 54-ти път
Творчески отражения
Белгийският певец Стромай бе отличен от крал Филип
Още новини
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни.
Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.

NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени. Програма на NRD. Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.
ГОРЕ
Не изполваме интернет бисквитки. Не събираме лични данни и не споделяме такива с трети страни. Не прилагаме проследяващи или наблюдаващи маркетингови/рекламни системи.


NRD2 Култура © 2024 Всички права запазени.
Издател Nachrichtenabteilung DRF.
Публикуваното съдържание, текст, снимки и графики е защитено от Германското законодателство за Авторско право.